Poradna pro zdravý život.
Poradna Nadja
Věnujeme se poradenství
a péči pro zlepšení celkové kvality života.

Informace a podmínky – terapie NMN

Organizační informace, ceny a podmínky

Délka celkového trvání terapie je zhruba 1 až 1,5 roku – záleží na více faktorech (míra obtíží klienta, spolupráce a důslednost při vykonávání předepsaných cvičení, apod.)

Nejprve proběhne vstupní rozhovor s rodičem (nebo i oběma rodiči) – zvlášť, bez přítomnosti dítěte, ještě před diagnostikou. Na tento rozhovor je třeba přinést vyplněný dotazník, který je předem zaslán mailem. Během vstupního rozhovoru probereme podrobně anamnézu a aktuální potíže dítěte, resp. dospělého klienta. Tato konzultace trvá cca 1 hodinu.

Nejnáročnější a nejdelší je vůbec první diagnostika dítěte /resp. dospělého/, a to trvá cca 2,5 – 3 hodiny. Pokud se během diagnostiky projeví nadměrná únava, nebo jiná okolnost, pro kterou nelze klienta testovat tak dlouhou dobu, je možné testování poněkud zredukovat na nezbytnou míru a některé testy provést až při další kontrolní návštěvě, přičemž nebude navýšená cena této kontroly.

Následné kontroly jsou cca 1 – 1,5 hodinové a jsou vždy po 6-8 týdnech.

Na diagnostice /kontrole/ klient dostane 1 až 2 cviky, které bude denně provádět – dítě je musí provádět pod dohledem rodičů. V první fázi terapeutického programu, kdy se inhibují primitivní reflexy, se cvičí zpravidla pouze 1 cvik, který trvá cca 5 minut. Cviky jsou nicméně velice účinné a je třeba dbát na to, aby nedošlo k přetížení, proto se někdy cvik, ale jedině na základě konzultace s terapeutem, může ještě i zredukovat. Neplatí, že na každé kontrole klient dostane vždy nový cvik. Naopak někdy se cvičí jeden cvik, třeba s různými modifikacemi, i poměrně dlouhou dobu. Obecně lze říci, že klient cvičí cvik tak dlouho, dokud z něj profituje.

Cvičení jsou vždy přesně nastavená tak, aby odpovídala aktuálnímu stavu konkrétního klienta, proto v žádném případě cvik nepředávejte nikomu jinému, i kdyby jste měli dojem, že jeho příznaky jsou velmi podobné. Pokud nejste certifikovaný terapeut INPP, nedokážete spolehlivě odhadnout všechny faktory, a mohli byste amatérským postupem spíš ublížit!

S sebou na diagnostiku, resp. kontrolu je třeba, abyste měli pro dítě s sebou pohodlné a spíš přiléhavé oblečení (tričko s krátkým rukávem, legíny nebo kraťasy, NE punčocháče – bude
se testovat naboso; potřebuji vidět, jak reagují svaly dítěte při testech, proto nemá být oblečení moc volné, protože by maskovalo tyto jemné pohyby).
Před testováním by se dítě mělo trochu najíst, ale ne moc, protože bude cvičit. Svačinu mu můžete vzít s sebou; během testování můžeme udělat pauzu na odpočinek. Káva, čaj, voda pro doprovod je v poradně k dispozici.

Adresa a spojení

Praha 10, Úvalská 10a, metro A stanice Skalka, tramvaj 7  zastávka Nové Strašnice, bus 195 zastávka Donatellova.
Parkování je v ulici placené – modrá zóna Praha 10.

Ordinační hodiny

Pondělí, úterý a čtvrtek – dle dohody

Ceny

Vstupní pohovor: 700 Kč za hodinu (pokud je konzultace delší, tak je úměrně vyšší i cena).

První diagnostika: 3100,- Kč.

Kontrola: 1600,- Kč.

Písemná zpráva (na vyžádání): 500,- Kč.

V ceně jsou již zahrnuty případné krátké telefonické nebo mailové konzultace v mezidobí mezi jednotlivými kontrolami.

Platba je na místě, v hotovosti, popřípadě dle dohody i převodem na účet.

 

Storno podmínky

Neplánovaná okolnost (nemoc či jiné důvody) občas potká každého, proto za první, resp. jednu zrušenou konzultaci za celý program nebudu účtovat nic.

Při druhém zrušení dohodnutého termínu klient uhradí 50% ceny kontroly, resp. diagnostiky.

Za každý další zrušený termín diagnostiky /kontroly/ klient zaplatí plnou částku.

Za diagnostiku/kontrolu/ v dohodnutém novém termínu klient zaplatí běžnou cenu.

Dohodnuté termíny diagnostiky, resp. kontroly jsou pro obě strany závazné. Svou účastí v terapeutickém programu klient, resp. jeho zákonný zástupce vyjadřuje souhlas s výše uvedenými podmínkami.

Kontakty

Poradna: Úvalská 1710/10a, Praha 10

Mgr. Naďa Jurečková
723 186 730, nada@poradnanadja.cz

Kde nás najdete